Tu podaj tekst alternatywny

Najdalszy znany mi przodek to...

Przeglądając jeszcze raz na spokojnie akta z parafii Zdziarzec, natknąłem się na Marcina Oliprach.
Z zapisku zgonu wynika że zmarł w domu nr 115, w wieku 96 lat i był żonaty.
Niestety w latach do 1815/1816 zapisywano tylko imię, nazwisko oraz stan cywilny danej osoby, czasami podano zawód, ale gdy był to żołnierz, wójt etc.
Marcin Oliprach byłby moim pradziadkiem w 7. pokoleniu(7xpradziadek). Marcin jest moim hipotetycznym przodkiem ponieważ nie wiem kto był moim 6x pradziadkiem ze strony Oliprachów.
Zakładam że na 99 % będzie to mój przodek, nazwisko te było bardzo rzadkie we wsi Żarówka.
Dodatkowo zgadza się także numer domu w którym zmarł ów przodek. Zgadza się w tym sensie że jego prawnuczek Jan urodził się/ zawierał związek małżeński/ zmarł w tym domu, także córka Jana urodziła się w tym domu oraz inni o tymże nazwisku.
W ówczesnych czasach nazwiska Oliprach po prostu już niema! Wpisując w google otrzymamy tylko wyniki o moich przodkach Oliprachach, w serwisach społecznościowych nikogo takiego nie ma, a mapa naziwsk "moikrewni" także nie znajduje tegoż nazwiska.
Obliczając wiek z aktu urodzenia Marcina wynika że urodził się w 1712 roku. Odejmując dzisiejszy rok 2011 od 1712 roku(urodzenie Marcina +/- 5 lat) otrzymamy różnicę 299 lat.
Udało mi się cofnąć o prawie 300 lat!
Obok zdjęcie mojego pradziadka Jana Cichoń.


Zdjęcie jest własnością autora. Zakaz kopiowania oraz rozpowszechniania bez jego zgody. 
Czy masz jakiekolwiek informacje na tematy powyższego posta?Poszukujesz przodków i krewnych w tych samych miejscowościach? A może dopiero zaczynasz przygodę z genealogią? Napisz : czarprzodkow@gmail.com
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Liczba wyświetleń

Obserwatorzy