Tu podaj tekst alternatywny

Rodzina Kruczek...

Wczoraj zamówiłem w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szczyrku akt zgonu mojego prapradziadka Kazimierza Kruczka. Kazimierz zmarł w 1944 r. miał żonę Teresę i dwójkę dzieci: Jana i Marię. 
Szkoda, że w USC Szczyrk nie można zamówić kserokopii danego dokumentu, tylko wydają oryginał. Opłata skarbowa wynosi 22 zł. 
Z tego co zauważyłem Kruczkowie dożywają sędziwego wieku. Siostra pradziadka Maria Kruczek żyła 97 lat, a pradziadek Jan 88 lat. Z moich przypuszczeń  Kazimierz powinien mieć ok. 80 lat w chwili śmierci, podobnie jego żona Teresa. Mąż Marii Antoni Kruczek żył 80 lat. Przypuszczam że Antoni będzie jakimś dalszym bądź bliższym krewnym, chociaż w Szczyrku Kruczków jest bardzo dużo. Córka Marii Kruczek- Aniela żyła 83 lata. Tylko prababcia Teresa (żona Jana Kruczek) zmarła w wieku ok. 65-67 lat. 
Ciekawi mnie czy Łukasz Kruczek(były skoczek narciarski i aktualny trener naszej kadry skoczków), jest spokrewniony z "moimi" Kruczkami. Moja mama mówi że jest On podobny do jej kuzyna Aleksandra. Trener skoczków urodził się w Buczkowicach czyli bardzo blisko Szczyrku (odległość między Szczyrkiem a Buczkowicami ok. 4 km). 
Gdybym miał e-mail lub jakiś inny kontakt z  Łukaszem Kruczkiem na pewno bym do Niego napisał czy nie jest przypadkiem spokrewniony z tymi a tymi osobami. Może kiedyś się uda..:)
Obok zdjęcie mojego pradziadka Jana Kruczek(ten ze zgiętą ręką w łokciu) na robotach w III Rzeszy Niemieckiej.

Zdjęcie jest własnością autora. Zakaz kopiowania oraz rozpowszechniania bez jego zgody. 
Czy masz jakiekolwiek informacje na tematy powyższego posta?Poszukujesz przodków i krewnych w tych samych miejscowościach? A może dopiero zaczynasz przygodę z genealogią? Napisz : czarprzodkow@gmail.com
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Liczba wyświetleń

Obserwatorzy