Tu podaj tekst alternatywny

Genealogia rodziny Jakman z Czech.

W czwartek udało mi się zdobyć kontakt z Piotrem Geraschem, wiceprezesem TG Ziemi Częstochowskiej.
Okazało się że Piotr posiada księgi z terenów Gór Orlickich z których przybyli Ignacy i Barbara Jakmanowie z dziećmi.
Ignacy i Barbara posiadali siedmioro dzieci: Józef, Benedykt, Marianna, Maksymilian, Barbara, Karolina i Elżbieta. Udało się odnaleźć nazwisko Barbary żony Ignacego, jest typowo niemieckie, a brzmi Feichtinger. Była córką Franza i Anny Marii Prießel, córki Johanna Prießel.
Ignacy urodził się 29 lipca 1778 w Rícky v Orlických horách (niem. Ritschka), z ojca Johanna Kaspra Jakmanna i Katarzyny Schnitz. Ojciec Ignacego Kasper urodził się 20 listopada 1748 r. w Himmlisch Rybnai, wówczas wtedy Ritshka nie miała samodzielnej parafii i należała do parafii w Himmlisch Rybnai. Johann Kasper był synem Franza Jakmanna i Elżbiety Komtschwager, córki Andrzeja Komtschwager.
W ciągu dwóch dni dowiedziałem się tylu informacji, a nie którzy poszukują ich latami.
Parafia prowadziła księgi od 1661 r., więc jest duże prawdopodobieństwo że uda mi się przeskoczyć barierę roku 1700, a pierwsze zapisy dotyczące Jakmannów pojawiają się właśnie w XVII w. !

Poniżej link do tablicy przodków Maksymiliana Jakman.

Czy masz jakiekolwiek informacje na tematy powyższego posta?Poszukujesz przodków i krewnych w tych samych miejscowościach? A może dopiero zaczynasz przygodę z genealogią? Napisz : czarprzodkow@gmail.com
 

2 komentarze:

  1. Daleko już zaszedłeś, rzeczywiście dużo się dowiedziałeś, ja muszę ponownie ruszyć ze swoimi poszukiwaniami bo latem zaniedbałam je nieco.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z ortogtografią to jesteś na bakier

    OdpowiedzUsuń

Liczba wyświetleń

Obserwatorzy