Tu podaj tekst alternatywny

Powszechny Spis Ludności USA z 1940 r.

Za niedługo, bo 2 kwietnia serwis MyHeritage udostępni dostęp do bazy Powszechnego Spisu Ludności Amerykańskiej sprzed ponad 70 lat! W bazie będzie dostępne 3,8 mln zdjęć i 130 mln danych, które będą stopniowo uzupełniane. Spis Ludności USA z 1940 ujawni wiele nowych informacji na temat członków rodzin, a w szczególności tych, którzy wyemigrowali do USA, w tym tych, którzy uciekli przed nazistami podczas II Wojny Światowej. Pozytywną informacją jest to, że dane będą samoistnie kojarzyły osoby ze spisu ludności z osobami znajdującymi się w naszym drzewie genealogicznym, czyli tzw. "Smart Matches". O tym jak pomocne jest automatyczne wyszukiwanie podobieństw między osobami znajdującymi się w naszych drzewach genealogicznych pisała na swoim blogu Małgosia Nowaczyk, która znalazła powinowactwo z innymi znajomymi genealogami. Osobiście udało mi się poprzez tą funkcję odszukać kilku odległych kuzynów, m.in. z Czech i Niemiec. Wracając do spisu. Będzie to największy i najnowszy Census USA udostępniony w internecie. Pozwoli on z pewnością na odszukanie naszych krewnych i przodków, którzy przeżyli Wielki Kryzys i II Wojnę Światową. 
Już nie mogę się doczekać kiedy Spis Ludności USA zostanie opublikowany. Mam w drzewie kilkanaście osób które wyemigrowały za ocean.

Więcej informacji o Powszechnym Spisie Ludności na MyHeritage.
Czy masz jakiekolwiek informacje na tematy powyższego posta?Poszukujesz przodków i krewnych w tych samych miejscowościach? A może dopiero zaczynasz przygodę z genealogią? Napisz : czarprzodkow@gmail.com
 

4 komentarze:

 1. Dzięki za informację, będę czekać z niecierpliwością, może w końcu uda mi się skontaktować z potomkami mojej rodziny.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. skąd ty takie archiwa masz ... :]

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak odnaleźć przodków http://jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.com/2016/02/jak-odnalezc-swoich-przodkow.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekaw jak korzystasz z smartmatches jak to jest usługa płatna?

  OdpowiedzUsuń

Liczba wyświetleń

Obserwatorzy