Tu podaj tekst alternatywny

MyHeritage uruchomiło Super Wyszukiwarkę!

Dokładnie 26 czerwca br. serwis MyHeritage uruchomił jedną z największych wyszukiwarek historii rodziny na świecie. Super Search w ciągu kilku sekund może przeszukać miliardy danych, dokumentów i drzew genealogicznych!
Super Wyszukiwarka dostępna jest w prawie 40 językach, czyni ją najbardziej wielojęzyczną wyszukiwarką historii. Super Wyszukiwarka automatycznie tłumaczy i wyszukuje potencjalne inicjały, synonimy i warianty pisowni. Na przykład szukając William'a wyszukiwarka będzie również sprawdzać wszystkie osoby o imieniu Bill, Vilhelm, Guillaume, Guglielmo i wiele innych wariancji nawet jeśli zostały napisane w innych alfabetach, takich jak rosyjski i hebrajski. Zwiększa to szanse na znalezienie cennych informacji w ogromnych zasobach z treściami na MyHeritage nie wymagając od użytkowników, aby próbowali takich zmian samodzielnie. Na MyHeritage znajduje się ponad 4 miliardy danych w tym w dużej mierze z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Kanady. Niektóre kolekcje są dostępne tylko i wyłącznie na MyHeritage, a wszystko to dzięki licencji na dane z ważnych baz danych innych firm. Użytkownicy mogą znaleźć dane urodzin, ślubów, zgonów, pogrzebów, spisy ludności, imigracji, roczniki i inne rodzaje danych jak również mogą  przeglądać skany oryginalnych dokumentów. Super Wyszukiwarka zawiera największą na świecie historyczną kolekcję gazet (obecnie około 120 milionów stron sięga XVIII wieku), ponadto znajdują się w niej spisy powszechne z 1930 i 1940 roku, wszystkie spisy powszechne z Wielkiej Brytanii w latach 1841 i 1901 oraz treści z historycznych stron MyHeritage.
Funkcje Super Wyszukiwarki:

• Łatwe wyszukiwanie historycznych danych każdej osoby poprzez imię lub nazwisko, z opcjonalnymi
datami i miejscami.
• Wyszukiwanie również za pomocą słów kluczowych, wydarzeń, związków i innych zaawansowanych
kryteriów.
• Odnajdowanie ludzi, nawet nie znając ich nazwisk, na przykład, odnajdowanie trzech braci z tej samej
rodziny używając tylko ich imion i związków jako rodzeństwo lub znajdowanie wszystkich ludzi
urodzonych w określonym czasie lub w określonym miejscu.
• Uruchamia globalne wyszukiwanie pokrywające wszystkie zbiory danych na raz lub dąży do szukania
tylko w jednej kolekcji lub w jednej kategorii.
• Super Wyszukiwarka jest wystarczająco inteligentna, aby dowiedzieć się płeć osoby, która jest
poddawana wyszukiwaniu.
• Wybór między trybem, który pokazuje wszystkie wyniki oraz trybem podsumowania, który pokazuje
liczbę dopasowań z każdej kolekcji.
• Wyniki docierają szybko, zazwyczaj w ciągu sekundy i są uszeregowane według trafności.
• Jest możliwe zawężenie wyników do danej kolekcji lub innego wspólnego kryterium.

Sam przetestowałem już Super Wyszukiwarkę i na prawdę zawiera ona potężną ilość danych, które bardzo szybko można odnaleźć. Wkrótce dane z Super Search  mają być automatycznie dopasowywane poprzez Smart Matches  z danymi znajdującymi się w naszych drzewie. Na pewno dzięki temu wiele, wiele osób odnajdzie zaginionych przodków lub wujka, który wyjechał "za granicę".
Czy masz jakiekolwiek informacje na tematy powyższego posta?Poszukujesz przodków i krewnych w tych samych miejscowościach? A może dopiero zaczynasz przygodę z genealogią? Napisz : czarprzodkow@gmail.com
 

1 komentarze:

  1. W kwestii zdobywania i wyszukiwania danych korzystam z usług firmy http://www.bezbarwny.pl

    OdpowiedzUsuń

Liczba wyświetleń

Obserwatorzy