Tu podaj tekst alternatywny

Klątwa rodziny Kennedych

Dzisiaj post mniej genealogiczny, ale na pewno bardzo ciekawy. Już na początku postu zadam Wam pytanie. Czy w Waszych rodzinach panowała kiedyś klątwa?

Początkiem pasma nieszczęść jakie dotykały i nadal dotykają rodzinę byłego prezydenta USA uważa się zabieg lobotomii przeprowadzony na siostrze JFK - Rosemary. Uznano ją za psychicznie chorą i w 1941 roku dokonano przecięcia nerwów łączących dwa czołowe płaty mózgowe, czyli wcześniej wspomnianej lobotomii. Po zabiegu stan jej zdrowia znacznie się pogorszył, a ona sama trafiła do zakładu opiekuńczego. Ojciec Rosemary, obawiając się negatywnej reakcji opinii publicznej i w trosce o karierę polityczną swoich synów, postanowił ukryć prawdę na temat stanu zdrowia swojej córki.
Zaledwie 3 lata później w wypadku lotniczym zginął brat przyszłego prezydenta - Joseph P.
29-latek leciał bombowcem wypełnionym materiałami wybuchowymi. Przebudowane, pełne trotylu maszyny kierowane były w stronę niemieckich fortyfikacji oraz dział V3. Zadaniem załogi było nakierowanie samolotu na punkt przeznaczenia, a potem jego opuszczenie. Maszyna, którą leciał Joseph, nie dotarła jednak do celu – eksplodowała nad East Suffolk w Anglii.
Wszystkie osoby widoczne na tym zdjęciu stracą tragicznie życie w ciągu 4 lat od jego wykonania. Na fotografii: Kathleen Cavendish z rodu Kennedy wraz mężem (zginął na wojnie kilka miesięcy później) i bratem Josephem P. Kennedym (po prawej), który także poległ na wojnie - trzy miesięce po wykonaniu tego zdjęcia.
W maju 1948 roku kolejna siostra przyszłego prezydenta - Kathleen Cavendish - także zginęła w wypadku lotniczym będąc na wycieczce we Francji.
Tragicznym piętnem naznaczone były również starania się o dziecko najsłynniejszego członka rodu – Johna F. Kennedy’ego oraz jego żony Jacqueline. Kobieta najpierw poroniła, a potem w 1956 r. urodziła martwe dziecko. To nie był koniec dramatów związanych ze staraniami o dzieci przyszłej prezydenckiej pary. W 1963 r. Patrick Bouvier (urodzony, gdy jego ojciec pełnił zaszczytną funkcję) zmarł zaledwie dwa dni po urodzeniu.
22 listopada 1963 r. miało miejsce wydarzenie, o którym ludzie na całym świecie pamiętają do dziś. John Fitzgerald Kennedy zginął w wyniku postrzału. Zamachowiec targnął się na jego życie w Dallas. Co gorsza, podobny do JFK los spotkał też jego brata, senatora i kandydata na prezydenta Roberta F. Kennedy'ego, który w 1968 r. został postrzelony w Los Angeles. Polityk zmarł dwa dni po odniesieniu ran. 
W katastrofie lotniczej zginął także syn zamordowanego prezydenta - John F. Kennedy, Junior. W wypadku, do jakiego doszło w 1999 r., zginęła też jego żona oraz szwagierka.
W innym incydencie z udziałem samolotu brał udział wujek Johna F Kennedy'ego Juniora i brat JFK - Ted Kennedy, który ocalał w katastrofie niewielkiej turbośmigłowej maszyny, lecąc w 1964 r. z Waszyngtonu do Massachusetts. W wypadku tym zginęły natomiast dwie osoby. Ten sam Ted Kennedy, prowadząc w 1969 r. samochód, zjechał z mostu znajdującego się na wyspie Martha's Vineyard u wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Ted Kennedy ponownie uszedł z życiem, ale pasażerka jego samochodu, Mary Jo Kopechne, zginęła. Ted zmarł dopiero w 2008 r. na raka centralnego układu nerwowego.
Także Joseph P. Kennedy II - syn Roberta F. Kennedy'ego - brał udział w wypadku samochodowym. W 1973 r. kierował autem, którym jechała również Pam Kelley. Kobieta w wyniku zdarzenia została całkowicie sparaliżowana. 
Inni synowie Roberta także nie ustrzegli się tragicznego pecha. W 1984 r. David przedawkował kokainę, a w 1997 r. jego młodszy brat zginął na stoku narciarskim w Aspen. Michael uderzył w drzewo, gdy był na nartach.
Ostatni jak na razie odcinek tego mrocznego, mrożącego w żyłach serialu z klątwą w tle miał miejsce w tym roku. 17 maja Mary Richardson Kennedy - żona Roberta F. Kennedy'ego, Juniora, syna tragicznie zmarłego w 1968 r. senatora - została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Uzależniona od narkotyków i alkoholu kobieta powiesiła się. Miała 52 lata.


Czy masz jakiekolwiek informacje na tematy powyższego posta?Poszukujesz przodków i krewnych w tych samych miejscowościach? A może dopiero zaczynasz przygodę z genealogią? Napisz : czarprzodkow@gmail.com
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Liczba wyświetleń

Obserwatorzy