Tu podaj tekst alternatywny

Druga rocznica założenia bloga!

Dokładnie dzisiaj mija drugi rok od kiedy blog Czar Naszych Przodków istnieje w sieci. Przez te 17 544 godzin udało się opublikować 105 postów i każdy z nich cieszył się dużą popularnością. Szczególnie posty napisane od połowy poprzedniego roku po dziś dzień. Przez dwa lata blog został wyświetlony 37 522 razy(stan na godz. 21.25), co daje średnio 50 wyświetleń na dzień. Mało, malutko, ale średnią bardzo zaniża pierwszy rok funkcjonowania bloga. Od pewnego czasu blog dziennie wyświetlany jest przynajmniej 100-110 razy, w porywach do 180 - zależy, czy w ten dzień ukazał się nowy post, czy nie. W zeszłym roku blog zmienił dwa razy dizajn i layout - pierwszy był niefajny, drugi okropny, ale ten mi się podoba i nie mam zamiaru zmieniać. A jak wam się widzi wygląd bloga? 
Największą popularność cieszył się post Nieznane fakty z życia Hitlera z 1840 wyświetleniami, post Najmniej znany język to... z 1253 wyświetleniami i notka Ubytek przodków? z 694 wywołaniami. Zauważyłem, że większą oglądalność mają posty bardziej ogólne, niż stricte genealogiczne. Pewnie dlatego, że takie tematy są ciekawsze dla większej grupy czytelników - nie tylko dla genealogów, czy historyków. Dlatego od jakiegoś czasu staram się wprowadzać tematy ogólne, które poruszają  w dalszej części zagadnienia bardziej szczegółowe, także na przykładzie mojej rodziny. A więc - wilk syty i owca cała. Najczęściej użytkownicy trafiali na bloga Czar Naszych Przodków poprzez wyszukiwarkę google, łącznie prawie 8000 razy, nieco ponad 4000  osób trafiło tutaj ze strony wykop.pl, 2500 tyś z forum genealodzy.pl, a niecałe 1900 z innego forum genealogicznego forgen.pl. Oczywiście najwięcej czytelników, którzy czytali mój blog było z Polski(ponad 30 000), następnie Stany Zjednoczone (1600), Niemcy(1000), Wielka Brytania(729).  Nie wiem na ile te statystyki są poprawne, dlatego od kilku tygodni założyłem dla bloga googlowskie statystyki, które z pewnością są bardziej profesjonalne. 


Ilość wyświetleń bloga w poszczególnych miesiącach

Na fejsbukowy fanpegu Czar Przodków udało się zgromadzić ponad 400 fanów! Za co bardzo, bardzo dziękuje! :) Na fanpegu udało się także przeprowadzić mały konkurs, w którym do wygrania były historyczne książki. Obecnie staram się, aby konkurs powrócił, jak będę coś wiedział napiszę również o tym na blogu. 
Postawiłem sobie także za cel, aby każdego siódmego dnia miesiąca ukazywał się jeden wywiad z genealogiem - amatorem, mam nadzieję, że znajdą się jacyś chętni. Drugim celem jest osiągnięcie coraz lepszych wyników wyświetleń bloga, myślę, że te cztery tysiące miesięcznie byłoby wynikiem zadowalającym. Od pewnego czasu widzę, że blog się 'rozkręcił' i coraz więcej osób go czyta. Oby tak dalej!
A co wam się podoba, nie podoba i co byście zmienili w blogu? Piszcie! :)
Czy masz jakiekolwiek informacje na tematy powyższego posta?Poszukujesz przodków i krewnych w tych samych miejscowościach? A może dopiero zaczynasz przygodę z genealogią? Napisz : czarprzodkow@gmail.com
 

2 komentarze:

 1. Gratuluję 2 rocznicy! Następne posypią się jeszcze szybciej :)
  A przy okazji wyglądu bloga, piszesz strasznym maczkiem i trudno się czyta te siwe literki na czarnym tle. Bo same teksty są coraz bardziej interesujące.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje Alan tylko tak trzymać i jeszcze lepiej, wyżej, więcej!!!

  To z pisaniem to faktycznie jakby szły "białe mróweczki" ale daję radę.:)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Liczba wyświetleń

Obserwatorzy